345454

4436r

Серии

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Романтичната драма „Судијката од Седар Кoв”, од понеделник на Телма

Романтичната драма „Судијката од Седар Кoв”, од понеделник на Телма

  Нова романтична серија доаѓа на Телма телевизија   "Судијката од Седар Кoв" е романтична драма во 25...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостите само на ТВ...

„Ајшен” - нова турска серија, од среда на Канал 5 телевизија

„Ајшен” - нова турска серија, од среда на Канал 5 телевизија

  Приказната за невината "Ајшен" - од среда на Канал 5   По завршување на "Мајки и ќерки",...

„ЦСИ: Лас Вегас” продолжува со нови сезони, овојпат на Телма

„ЦСИ: Лас Вегас” продолжува со нови сезони, овојпат на Телма

  Секој работен ден на Телма во 20:40 часот - "ЦСИ ЛАС ВЕГАС"     Од вечерва на Телма...

Српската серија „Воена академија” од четврток започнува на Алфа

Српската серија „Воена академија” од четврток започнува на Алфа

   "Воена академија" во 22:20 часот на Алфа   Вечерва, гледачите на Алфа телевизија ќе ја проследат последната...

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

  Преглед на американски, австралиски, британски и српски серии кај нас

Новата серија "Цајкан" од понеделник во 19:50 часот на Телма

Новата серија "Цајкан" од понеделник во 19:50 часот на Телма

  Американската акција "Цајкан" од понеделник на Телма телевизја   Утре во 19.50 часот на програмата на Телма...

Зехра се враќа со нови епизоди од понеделник на Канал 5

Зехра се враќа со нови епизоди од понеделник на Канал 5

    Од понеделник на Канал 5 телевизија, во 21:30 часот започнуваат со емитување новите епизоди на...

Најгледаната теленовела за 2014-та пристигнува во Македонија

Најгледаната теленовела за 2014-та пристигнува во Македонија

  ТВ Пакет ексклузивно ви открива дека наскоро на сите локални телевизии ширум земјава ќе започне...

Новости

Спектакуларно полуфинале на најгледаното телевизиско шоу ТЛЗП

Спектакуларно полуфинале на најгледаното телевизиско шоу ТЛЗП

  Вечерва во живо се емитуваше полуфиналето на втората сезона на најгледаното т...

ОФИЦИЈАЛНО - Нова сезона од „Х Фактор“ на Сител телевизија

ОФИЦИЈАЛНО - Нова сезона од „Х Фактор“ на Сител телевизија

НАСКОРО ЗАПОЧНУВААТ АУДИЦИИТЕ ЗА „X ФАКТОР АДРИА“   Во новата сезона и со нова...

„Љубојна“ вчера и подари љубов на публиката, вечерва втор концерт!

„Љубојна“ вчера и подари љубов на публиката, вечерва втор концерт!

  Вчеравечер во Универзалната сала се случи првиот концерт на „Љубојна“ од дват...

Нови емисии на „Тунел” на МТВ 1 со нови животни исповеди

Нови емисии на „Тунел” на МТВ 1 со нови животни исповеди

  Има ли светлина на крајот на тунелот?    Единствено нешто кое нема граници,...

Уште една глупост во утринска, гледачот земал дрога за да има секс

Уште една глупост во утринска, гледачот земал дрога за да има секс

    Од "Здраво Македонијо", популарната утринска емисија која оди на Канал 5...

Романтичната драма „Судијката од Седар Кoв”, од понеделник на Телма

Романтичната драма „Судијката од Седар Кoв”, од понеделник на Телма

  Нова романтична серија доаѓа на Телма телевизија   "Судијката од Седар Кoв"...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостит...

„Ајшен” - нова турска серија, од среда на Канал 5 телевизија

„Ајшен” - нова турска серија, од среда на Канал 5 телевизија

  Приказната за невината "Ајшен" - од среда на Канал 5   По завршување на "Ма...

„Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

„Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

     Ексклузивно, ви откриваме дека во првите месеци на 2015 година ќе започ...

Распродаден првиот концерт на Љубојна, закажан втор

Распродаден првиот концерт на Љубојна, закажан втор

  Откако целосно е распродаден концертот на 20.12.2014, Љубојна закажува втор, ...

Најдобрите македонски твитови од четврток 18.12.2014

Најдобрите македонски твитови од четврток 18.12.2014

  Најдобрите твитови од 18.12.2014   Во слободно време буцкам луѓе што ле...

Голем магичен предновогодишен базар во Скопје Сити Мол

Голем магичен предновогодишен базар во Скопје Сити Мол

  Скопје Сити Мол, е предновогодишно расположен, и претворен во Магичен град. М...

Од 18-ти до 20-ти прв предновогодишен вински базар во Бар Форца!

Од 18-ти до 20-ти прв предновогодишен вински базар во Бар Форца!

  По повод Св. Никола, Бар Форца го организира првиот вински базар, на кој од 1...

Најдобрите македонски твитови од ден среда 17.12.2014

Најдобрите македонски твитови од ден среда 17.12.2014

  Се договоривме да ме (о)сака(ти)ш? — Др Арсланагић (@ArslaJeMeniBog) Decem...

Членката на жирито на ТЛЗП открива: Гранд го местат Бане да победи

Членката на жирито на ТЛЗП открива: Гранд го местат Бане да победи

  Пред полуфиналната емисија на српското шоу „Твоето лице звучи познато“, Мариј...

Видео | Што ќе имитира Елена Ристеска во полуфиналето на ТЛЗП?

Видео | Што ќе имитира Елена Ристеска во полуфиналето на ТЛЗП?

  Во недела не очекува вистинска телевизиска забава, бидејќи дојде време за пол...

Концертот на Цеца речиси распродаден, се очекува вистински спектакл

Концертот на Цеца речиси распродаден, се очекува вистински спектакл

  Српската мега-ѕвезда, Светлана Ражњатовиќ - Цеца, Ве кани на својот последен ...

Најдобрите македонски твитови од вторник 16.12.2014

Најдобрите македонски твитови од вторник 16.12.2014

  Најдобрите твитови од 16.12.2014   -Девојко имаш нешто сељачко до тебе....

Фото | Телевизија Сител ја сними Новогодишната програма

Фото | Телевизија Сител ја сними Новогодишната програма

  Сител телевизија веќе е подготвена за дочекот на 2015-та година.     Вче...

„ЦСИ: Лас Вегас” продолжува со нови сезони, овојпат на Телма

„ЦСИ: Лас Вегас” продолжува со нови сезони, овојпат на Телма

  Секој работен ден на Телма во 20:40 часот - "ЦСИ ЛАС ВЕГАС"     Од вечер...

Српската серија „Воена академија” од четврток започнува на Алфа

Српската серија „Воена академија” од четврток започнува на Алфа

   "Воена академија" во 22:20 часот на Алфа   Вечерва, гледачите на Алфа теле...

3545555

46566

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012